EPIC n.o. organizuje pre študentov stredných odborných škôl na Slovensku špecializované vzdelávanie zamerané na prechod a prípravu zo štúdia do prvého zamestnania, tzv. „Simulátor pracovných pohovorov“. Študenti sa naučia ako uspieť na pohovore, vyskúšajú si skutočný pracovný pohovor s HR špecialistami popredných firiem a personálnych agentúr na Slovensku – Jaguar Landrover, IBM, DELL, Siemens, AU Job a Kaufland.

Okrem tejto praktickej časti sa mladí účastníci školenia naučia ako pripraviť pútavý životopis a motivačný list, ako sa pripraviť na úspešný pohovor a  najčastejšie kladené otázky na pohovore, dozvedia sa čosi o tzv. mäkkých zručnostiach ako napr. komunikácia a business etiketa, ale aj to, ako sa na pohovor treba obliecť alebo neverbálne komunikovať.

„Simulátor pracovných pohovorov“ je súčasťou medzinárodného projektu „Your career is waiting – get ready!“ https://epic-org.eu/your-career-is-waiting-get-ready/, ktorý je koordinovaný Neziskovou organizáciou EPIC v rámci programu Erasmus+. Spolupracujú na ňom aj partnerské organizácie EPIC ASSIST, z.ú. Česká republika, Cometa Formazione Societa Cooperativa Sociale, Taliansko a Tracé Brussel, Belgicko.